Promo-Image

Vestavěné skříně - otázky a odpovědi...

Jde to udělat načerno ? bez dokladu ? bez DPH ?

Ne nejde to. Jsem spolehlivý plátce DPH.

Jak je třeba připravit stěny před montáží vestavěné skříně ?

Je nutné zcela vyklidit prostor v místě, kde bude stát skříň, dále pokud je to možné i vytvořit dostatečný pracovní prostor kolem skříně. Většina skříní je montována bez zad, zadní stěnu, pokud tomu tak není je třeba natřít otěruvzdornou barvou, což je vlastně v současnosti běžný standard interiérových barev.

Plánuji i výměnu podlahy. Co mám provést jako první skříň nebo podlahu?

Vždy je lepší se zamyslet nad výměnou podlah před realizací vestavěné skříně a nejdřívě vyměnit podlahu (koberec, plovoucí podlaha, dlažba). Opačný postup je vždy velmi obtížný a pracný.

Mohu umístit vestavěnou skříň na plovoucí podlahu?

Ano tato varianta je běžná. Např. kolej posuvných dveří je na povrch plovoucí podlahy pouze lepena bez vrtání.

Když se budu později stěhovat, je možné přestěhovat i vestavěnou skříň ?

Spíše ne. Vestavěné skříně jsou vyráběné přesně na rozměr konkrétního prostoru. Přestěhování je proto nemožné nebo velmi komplikované a tuto službu nenabízíme.

Je možné umístit skříň do prostoru, kde jsou křivé stěny, stropy, podlahy?

Stavební nedostatky je vždy nutné posoudit a případně odstranit ještě před realizací skříně např. v rámci rekonstrukce. Montáž do křivých prostor je možná a řeší se výrobou menší skříně a zaplněním vzniklých mezer tzv. doměrkami.

Jaké mohou být největší rozměry posuvných dveří ?

Standardní výška posuvných dveří je max. 265cm, v některých případech může být až 300cm, maximální šířka dveří je 120cm, pro zrcadlové výplně max. 90cm. Maximální celková délka skříně je 600cm.

Jaká je tloušťka polic a boků skříně ?

To je dáno tloušťkou použitého deskového materiálu, v našem případě je to 18mm, dále je korpus standardně hraněn odolnou hranou ABS tl. 2mm, která má zaoblené kraje a o kterou se proto nezraníte, to je velmi ceněno např. v dětském pokoji.

Jaká může být nejmenší hloubka skříně ?

Doporučuje se minimální hloubka 45cm , ta sice již neumožňuje umístění běžné šatní tyče, ale pro policové řešení je to ještě dostačující. V každém případě optimální hloubka skříně je 65cm.