top of page

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Chybí Vám ještě nějaké informace pro rozhodnutí pořízení nábytku na míru, vestavěné skříně, šatny nebo úložného prostoru na zakázku? Podívejte se do těchto často kladených dotazů. Pod nimi je případně kontaktní formulář a kontakt na mě, pokud budete mít ještě nějaké otázky.

 • Jaká bude cena nábytku nebo úložných prostor na míru?
  Rozhodně vyšší, než pokud půjdete do klasického "krámu s hotovým nábytkem". Cenu kalkuluji na základě požadavků klienta. K tomu, abych mohl připravit nabídku a případně grafický návrh, potřebuji znát základních údajů o rozměrech, materiálech a barvách. Na cenu má například také vliv, jaké vnitřní vybavení u nábytku budete chtít. Informace mi můžete poslat na e-mail (jiri@vas-interier.cz) nebo jít na stránku s kontakty a spojit se se mnou přes telefon nebo kontaktní formulář. Společně pak probereme možnosti a rád Vám doporučím nejlepší řešení pro Vaše potřeby.
 • Pokud se dohodneme, jaká je záloha za dílo?"
  Dle náročnosti zakázky a dle materiálu, záloha činí 50-60% z ceny díla. Doplatek po dokončení.
 • Jaká je dodací lhůta nábytku na míru / úložných prostor na míru?
  Obvykle 4-6 týdnů. U náročnějších zakázek 8 týdnů po podpisu objednávky.
 • Proč je dodání skříně do prostor určených k bydlení daněno sazbou DPH 15%, když to bylo dříve 5% resp. 9%, 10% nebo 14% a je pravda, že tato sazba bude v budoucnosti ještě zvýšena ?"
  Ano tato snížená sazba DPH se neustále mění, což je dáno jednak legislativní "stabilitou" země ve které žijeme a pravděpodobně nutností potlačit podnikání v oblasti služeb s podílem řemesla.
 • Je nutné si brát dovolenou na den, kdy budete montovat vestavěnou skříň v našem bytě?"
  Pokud skutečně chcete vidět, jak nás naše práce baví a jak nám jde od ruky tak ano, v opačném případě stačí, když nám ráno před montáží otevřete, my nábytek pečlivě smontujeme, zkontrolujeme, uklidíme po sobě a jakmile se vrátíte z práce, skříň Vám předáme.
 • Jak máme připravit prostor, kde bude stát nová vestavěná skříň ?"
  Je nutné zcela vyklidit prostor v místě, kde bude stát skříň, dále pokud je to možné i vytvořit dostatečný pracovní prostor kolem skříně. Většina skříní je montována bez zad, zadní stěnu, pokud tomu tak není je třeba natřít otěruvzdornou barvou, což je vlastně v současnosti běžný standard interiérových barev.
 • Plánuji i výměnu podlahy. Co mám provést jako první skříň nebo podlahu?
  Vždy je lepší se zamyslet nad výměnou podlah před realizací vestavěné skříně a nejdřívě vyměnit podlahu (koberec, plovoucí podlaha, dlažba). Opačný postup je vždy velmi obtížný a pracný.
 • Mohu umístit vestavěnou skříň na plovoucí podlahu?
  Ano tato varianta je běžná. Např. kolej posuvných dveří je na povrch plovoucí podlahy pouze lepena bez vrtání.
 • Když se budu později stěhovat, je možné přestěhovat i vestavěnou skříň?"
  Spíše ne. Vestavěné skříně jsou vyráběné přesně na rozměr konkrétního prostoru. Přestěhování je proto nemožné nebo velmi komplikované a tuto službu nenabízíme.
 • Je možné umístit skříň do prostoru, kde jsou křivé stěny, stropy, podlahy?"
  Stavební nedostatky je vždy nutné posoudit a případně odstranit ještě před realizací skříně např. v rámci rekonstrukce. Montáž do křivých prostor je možná a řeší se výrobou menší skříně a zaplněním vzniklých mezer tzv. doměrkami.
 • Jaké mohou být největší rozměry posuvných dveří?
  Standardní výška posuvných dveří je max. 265cm, v některých případech může být až 300cm, maximální šířka dveří je 120cm, pro zrcadlové výplně max. 90cm. Maximální celková délka skříně je 600cm.
 • Jaká je tloušťka polic a boků skříně?
  To je dáno tloušťkou použitého deskového materiálu, v našem případě je to 18mm, dále je korpus standardně hraněn odolnou hranou ABS tl. 2mm, která má zaoblené kraje a o kterou se proto nezraníte, to je velmi ceněno např. v dětském pokoji.
 • Jaká může být nejmenší hloubka skříně?
  Doporučuje se minimální hloubka 45cm , ta sice již neumožňuje umístění běžné šatní tyče, ale pro policové řešení je to ještě dostačující. V každém případě optimální hloubka skříně je 65cm.

Máte ještě nějaký dotaz, na který jste zde nenašli odpověď? Neváhejte mě kontaktovat, rád Vám ho zodpovím.

Jiří Szatkowski

‭777 597 241‬

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů

Děkuji za zprávu, ozvu se co nejdříve!

bottom of page